VERPAN puf WELLE 6
Opis
VERPAN fotel WELLE 6
Mebel wypoczynkowy to w tym przypadku niewystarczające określenie. WELLE to finezyjne formy organiczne, które pobudzają zmysły, wyobraźnie i wywołują pozytywne emocje. Nie tylko zapraszają do wypoczynku, ale intrygują i tworzą niepowtarzalną, radosną atmosferę. Verner Panton po raz pierwszy pokazał serię WELLE na słynnej instalacji Visiona w 1969, razem z lampą FUN i sofą CLOVERLEAF. Prawdopodonie najzabawniejszymi i najbardziej organicznymi projektami w jego dorobku.
Fotel został wykonany z miękkiej pianki poliuretanowej, która zapewnia zaskakujący komfort oraz błogi wypoczynek. Seria mebli wypoczynkowych WELLE składa się z 6 modułów. Tapicerowane moduły można zestawiać ze sobą i mieszać, tworząc zabawne kombinacje, które urozmaicają wnętrza. Znakomicie sprawdzą się w salonie, ale też w publicznych strefach wypoczynku. Z powodzeniem urozmaicą szkoły, uczelnie, centra handlowe, miejsca pracy, muzea. Przy tak ogromnej liczbie możliwości, tylko nasza wyobraźnia jest ograniczeniem.
Meble jako ikony duńskiego designu posiadają certyfikat autentyczności.
Materiał:
- siedzisko: pianka poliuretanowa
- podstawa: MDF, nylonowe ślizgacze
Wymiary:
- szerokość: 50 cm
- wysokość: 40 cm
- długość: 54 cm
Dostępne opcje tapicerek:
Podana cena dotyczy mebla tapicerowanego tkaniną REMIX z 1 GRUPY CENOWEJ. Pełną kolorystykę tkaniny CANVAS można zobaczyć TUTAJ
W przypadku zainteresowania tkaninami z pozostałych grup cenowych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszymi doradcami.
Producent: Verpan
Projektant: Verner Panton
Verner Panton (1926-1998) to duński projektant o inspirującej, barwnej osobowości, który swoimi niekonwencjonalnymi projektami zdecydowanie wyróżnia się w szeregu mistrzów duńskiego wzornictwa. Designer uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych, duńskich projektantów XX wieku, jak i twórcę pierwszego w historii krzesła z jednego kawałka plastiku - Panton chair. Znany jest z tworzenia bardzo innowacyjnych w tamtym czasie, prowokujących projektów oraz eksperymentowania z nieznanymi materiałami, nowymi formami i technologiami. Jego futurystyczny styl z lat 60, mocno zakorzeniony w pop kulturze i cechujący się mocną paletą barw, zyskał ogromną popularność dopiero pod koniec XX wieku. Poprzez swoje barwne, zadziorne dzieła, projektant pragnął prowokować do wykorzystywania wyobraźni, inspirować do przełamania szarej rzeczywistości i zachęcać do tworzenia niezwykle ekscytującej, barwnej przestrzeni.