AnOther DESIGN
  • obsługa klienta: 784 014 183

  • pn.-pt. 10.oo-18.oo, sb.: 10.oo-15.oo

  • SALON FIRMOWY

zaloguj

ulubione
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 

Zapisz się na newsletter i odbierz 30 zł na pierwsze zakupy o wartości min. 300 zł

Informacja dodatkowa pod nagłówkiem

 

Carl Hansen & Søn 

to jeden z najbardziej cenionych duńskich producentów mebli, którego historia sięga początków ubiegłego stulecia.

Carl Hansen & Søn współpracuje z najbardziej wpływowymi i cenionymi duńskimi projektantami oraz oferuje najwyższej jakości rzemiosło i ponadczasowy design. 

   Carl Hansen

Historia firmy sięga roku 1908, kiedy to stolarz Carl Hansen postanowił otworzyć mały warsztat meblowy na duńskiej wyspie Fionia. 

W 1949, opracowując i udoskonalając koncepcję nowoczesnego designu, syn Carla Hansena rozpoczął współpracę z wówczas nieznanym jeszcze duńskim projektantem Hansem Wegnerem, którego krzesła stały się ikonami designu, a on sam zyskał miano jednego z najbardziej wpływowych projektantów „Złotego Wieku” duńskiego designu. Firma do dzisiaj współpracuje z biurem projektowym Hans J. Wegner i jest największym na świecie producentem mebli Hansa J. Wegnera. Mimo że w 2002 roku firmę przejął wnuk założyciela, zaangażowanie w tworzenie światowej klasy design, który przetrwa wiele pokoleń, pozostało niezmienne.

Meble produkowane są w nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Danii z wykorzystaniem tradycyjnych metod i nowoczesnych technologii przy jednoczesnym zapewnieniu dogodnych warunków pracy rzemieślników oraz wykorzystywaniu materiałów pozyskiwanych w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem. Krzesła, stoły oraz sofy od Carl Hansen & Søn można znaleźć w wielu pięknych, nowoczesnych przestrzeniach na całym świecie – restauracjach, hotelach, lotniskach, na stronach najlepszych publikacji o architekturze i światowym designie oraz w muzeach takich jak Metropolitalne Muzeum Sztuki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Kolekcja ikonicznych mebli Carl Hansen & Søn to autentyczne dzieła sztuki użytkowej, których wartość estetyczna i nominalna rośnie wraz z upływającym czasem. Dowodem na to są ceny sprzedaży jakie meble te osiągają na licytacjach organizowanych przez domy aukcyjne na całym świecie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium