VERPAN lampa wisząca PANTO
Opis
VERPAN lampa wisząca PANTO
Kultowa lampa wisząca PANTO pozornie wydaje się być biała, jednak gdy spojrzysz pod pewnym kątem, dostrzeżesz klasyczny, barwny akcent duńskiego mistrza kontrastów i barw - Vernera Pantona.
Wisząca oprawa PANTO to przeźroczysta, akrylowa powłoka w formie kuli, dająca wgląd w wewnętrzny systemu reflektorów zawieszonych ma trzech stalowych łańcuchach. Białe reflektory o różnej wielkości wpływają na promień padania światła i sprawiają, że jego źródło skierowane jest w dół, jak i rozprasza się na boki, tworząc ciekawą grę świateł i przyjemną iluminację w Twoim domu.
Designerskie oświetlenie z lat 70 XX wieku doskonale sprawdzi się w centrum nowoczesnego domu, powieszone nad stołem jadalnianym, przyciągając wzrok i przypominając o światowej klasy wzornictwie, które wraz z upływem lat coraz bardziej zyskuje na swojej wartości. Kulista lampa wisząca znakomicie udekoruje modernistyczne przestrzenie, jak i wnętrza w stylu retro. Za jej pomocą stworzysz oryginalne, designerskie wnętrze, które inspiruje, pobudza kreatywność i przełamuje schematy.
Wśród kulistych lamp projektu Vernera Pantona znajdziesz również kolekcję VP GLOBE, która charakteryzuje się podobną estetyką, ale innym układem reflektorów.
Materiał:
zewnętrzna powłoka: transparentny akryl
reflektory: białe aluminium
Dostępne rozmiary:
Średnica:
- 40 cm
- 50 cm
Parametry techniczne:
- kabel: 400 cm, biały
- podsufitka: biała, w zestawie
- źródło światła:
Ø40 cm: 220V E14 max. 60W
Ø50 cm: 220V E27 max. 60W
Producent: Verpan
Projektant: Verner Panton
Verner Panton (1926-1998) to duński projektant o inspirującej, barwnej osobowości, który swoimi niekonwencjonlanymi projektami zdecydowanie wyróżnia się w szeregu mistrzów duńskiego wzornictwa. Designer uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych, duńskich projektantów XX wieku, jak i twórcę pierwszego w historii krzesła z jednego kawałka plastiku - Panton chair. Znany jest z tworzenia bardzo innowacyjnych w tamtym czasie, prowokujących projektów oraz eksperymentowania z nieznanymi materiałami, nowymi formami i technologiami. Jego futurystyczny styl z lat 60, mocno zakorzeniony w pop kulturze i cechujący się mocną paletą barw, zyskał ogromną popularnośc dopiero pod koniec XX wieku. Poprzez swoje barwne, zadziorne dzieła, projektant pragnął prowokować do wykorzystywania wyobraźni, inspirować do przełamania szarej rzeczywistości i zachęcać do tworzenia niezwykle ekscytującej, barwnej przestrzeni.