&Tradition krzesło BETTY TK3 czarny jesion czarna skóra
Opis
&Tradition krzesło BETTY TK3 czarny jesion, czarna skóra
Jednym z efektów współpracy dwóch wielkich projektantów Jakoba Thau & Sami Kallio jest BETTY, nowe krzesło nasycone starą duszą. Nazwane na cześć Kopenhaskiego Teatru Betty Nansen, pierwotnie wybudowanego w 1857 roku i mieszczącego się w drewnianym pawilonie, krzesło wychodzi poza ściany teatru i jest wynikiem fascynacji duetu potrzebami każdej przestrzeni, aby zapewnić wygodne siedzenia, niezależnie od jej przeznaczenia. Drewniane siedzisko jest niezwykle solidne, a konstrukcja krzesła nadaje mu wyjątkowego uroku. Uniwersalność mebla pozwoli wkomponować go w każde wnętrze, a jego funkcjonalność pomoże oszczędzić przestrzeń podczas przechowywania.
Mebel robi wrażenie solidnego będąc jednocześnie niezwykle lekkim.
Rama dostępna w trzech nowoczesnych kolorach.
Krzesło wykonane jest z litego drewna z oparciem z forniru tłoczonego. Dla większego komfortu siedzisko pokryte jest pianką HR i tapicerką.
Materiał:
naturalne, lakierowane lite drewno i fornir tłoczony z siedziskiem z pianki HR i tapicerką
Wymiary:
- szerokość: 51 cm
- wysokość: 78 cm
- głębokość: 48 cm
- wysokość siedziska: 48 cm
- długość siedziska: 42 cm
Dostępne wykończenia:
- czarny jesion
- naturalny dąb
- dymiony dąb
Certyfikaty:
Produkty FSC® są wykonane z drewna pochodzącego ze zrównoważonych lasów.
Krzesło jest testowane pod kątem wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa zgodnie z normą EN 16139 poziom 2 – ekstremalne użytkowanie.
Producent: &Tradition | Dania
Projekt: Jakob Thau & Sami Kallio
Sami Kallio pochodzi z Finlandii i dorastał w Szwecji, gdzie uzyskał tytuł magistra projektowania w Szkole Projektowania i Rzemiosła w Göteborgu. Z wykształcenia stolarz, łączy swoją dogłębną wiedzę na temat drewna i doskonałe umiejętności rzemieślnika z nowoczesnymi metodami produkcji. W ten sposób klasyczne koncepcje z przeszłości są przerabiane na współczesny kontekst.
Jakob Thau urodził się w Szwecji i wychował w Danii. Wykształcony również jako stolarz, uzyskał tytuł magistra w Wyższej Szkole Projektowania w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Koncentrując się na ponadczasowości, Thau czerpie ze skarbnicy tradycyjnych technik, głównie obróbki drewna, odkrywania znanych i nowych materiałów w swoim dążeniu do stworzenia łatwych do wykonania projektów, do których każdy może się odnieść, pokochać i z którymi każdy może żyć.