LOUIS POULSEN lampa stołowa VL38 czarna
Opis
Louis Poulsen lampa stołowa VL38 czarna
Lampa stołowa VL38 została zaprojektowana przez architekta Vilhelma Lauritzena w latach 30. dla Danish Broadcasting House w Kopenhadze, obecnie the Royal Danish Academy of Music.
Lampa VL38 występuje w kolorze czarnym i białym. Czarna wersja pojawiła się w sprzedaży jesienią 2017 roku, ma mocniejszy zarys niż jej biała poprzedniczka, ale udało jej się utrzymać uwielbiany wygląd retro.
Starannie wykonana lampa stołowa emituje światło skierowane do dołu. Klosz można swobodnie regulować, dostosowując światło do własnych potrzeb. Jego wnętrze jest pomalowane na biało, co w efekcie daje przytulne i komfortowe oświetlenie.
Lampa jest wyposażona w energooszczędne źródło światła LED i timer, który pozwala na automatyczne wyłączenie światła po 4/8 godzinach. Włącznik światła pozwala na dwustopniową regulację mocy oświetlenia: 50% i 100%.
Proszę mieć na uwadze, że powierzchnia mosiądzu jest nieobrobiona. Oznacza to, że z czasem powierzchnia ta będzie nabierać patyny. Proces ten może już być rozpoczęty w momencie dostarczenia produktu.
Lampa VL38 występują również w wersji podłogowej i ściennej.
Materiał:
klosz i podstawa: aluminium; nóżka: mosiądz
Wymiary:
- średnica: 13,5 cm
- wysokość: 38 cm
Parametry techniczne:
- przewód: czarny, plastikowy o dł. 330 cm
- stopień ochrony: IP20, ochrona przeciwporażeniowa II bez uziemienia
- źródło światła: LED 2700K max 9,6W (brak w zestawie); Lumen: 416; włącznik na podstawie lampy
Sposób czyszczenia:
Czyścić miękką, suchą szmatką. Zawsze wyłączaj zasilanie elektryczne przed czyszczeniem
Specyfikacja techniczna:
pobierz TUTAJ
Producent: Louis Poulsen | Dania
Projekt: Vilhelm Lauritzen
Vilhelm Lauritzen to jeden z najbardziej cenionych architektów w historii Danii. Był pionierem duńskiego funkcjonalizmu. Budynki zaprojektowane przez niego - Teatr Nørrbro (1931-32), dom towarowy Daells Varehus (1928-35), Radiohuset (1936-41), pierwsze lotnisko w Kastrup (1937-39) - stanowiły esencje ówczesnego życia. Projekty VL do dziś nie mają sobie równych i są uważane za modernistyczne zabytki Europy.