LOUIS POULSEN lampa ścienna VL STUDIO mosiądz
Opis
Louis Poulsen lampa ścienna VL STUDIO mosiądz
Rodzina lamp VL STUDIO wywodzi się od lamp zaprojektowanych przez architekta Vilhelma Lauritzena w latach 30. dla Danish Broadcasting House w Kopenhadze, obecnie the Royal Danish Academy of Music. Lampa VL STUDIO powróciła do sprzedaży w 2022 roku.
Starannie wykonana lampa ścienna zawiera klosz z dmuchanego, trójwarstwowego szkła opalowego. Dzięki temu światło, które emituje jest przytulnie jasne. Oprawka, wykonana z mosiądzu, nadaje lampie elegancki wygląd, a czarna oprawka zachwyca swoją ponadczasowością i prostotą. Głowicę oprawy można przechylać o 90° w prawo i w lewo.
Proszę mieć na uwadze, że powierzchnia mosiądzu jest nieobrobiona. Oznacza to, że z czasem powierzchnia ta będzie nabierać patyny. Proces ten może już być rozpoczęty w momencie dostarczenia produktu.
Lampa jest dostępna również w wersji bez przewodu.
Podana cena dotyczy wersji o parametrach technicznych opisanych poniżej. W przypadku zainteresowania innymi wariantami produktu prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi doradcami.
Lampa VL STUDIO jest dostępna także w wersji stołowej/ podłogowej.
Materiał:
opalowe szkło dmuchane, trzy-warstwowe; lśniące wykończenie
Wymiary:
- średnica: 15 cm
- głębokość: 20,2 cm
Parametry techniczne:
- oprawka, podstawa: mosiądz, szczotkowany
- przewód: biały, plastikowy o dł. 250 cm
- stopień ochrony: IP20, ochrona przeciwporażeniowa II bez uziemienia
- źródło światła: G9; włącznik na podstawie
Sposób czyszczenia:
Czyścić miękką, suchą szmatką. Zawsze wyłączaj zasilanie elektryczne przed czyszczeniem
Specyfikacja techniczna:
pobierz TUTAJ
Producent: Louis Poulsen | Dania
Projekt: Vilhelm Lauritzen
Vilhelm Lauritzen to jeden z najbardziej cenionych architektów w historii Danii. Był pionierem duńskiego funkcjonalizmu. Budynki zaprojektowane przez niego - Teatr Nørrbro (1931-32), dom towarowy Daells Varehus (1928-35), Radiohuset (1936-41), pierwsze lotnisko w Kastrup (1937-39) - stanowiły esencje ówczesnego życia. Projekty VL do dziś nie mają sobie równych i są uważane za modernistyczne zabytki Europy.