AnOther DESIGN
  • SKLEP STACJONARNY

  • pn.-pt.: 10.oo-18.oo, sb.: 10.oo-15.oo

  • obsługa klienta: 784 014 183

zaloguj

ulubione
do kasy suma: 0,00 zł
 

LIVING CORAL - kolor roku 2019 według PANTONE

Pantone to amerykańska korporacja produkująca systemy używane w przemyśle poligraficznym. Będąc obecną na rynku od ponad 50 lat (założona została w roku 1962) wypracowała swój własny system kolorów, od nazwy firmy nazywany skalą Pantone, respektowany przez większość drukarni oraz producentów farb i barwników. Osiągnięcia Pantone, do niedawna znane wyłącznie profesjonalistom, dzięki erze aplikacji Instagram stały się niezwykle popularne także i wśród zwykłych użytkowników Internetu. Szczególnie wydarzenie, jakim jest ogłoszenie – mającego odzwierciedlać przyszłe trendy barwne – „koloru roku Pantone” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mediów społecznościowych.

Dziś Internet obiegła informacja o kolejnym wyborze Pantone. Kolorem roku 2019 został jeden z odcieni łososiowej czerwieni - Living Coral.Leatrice Eiseman, dyrektor generalna Instytutu Koloru Pantone, wybór ten tłumaczy następująco:

Kolor stanowi odzwierciedlenie tego, w jaki sposób przeżywamy naszą zarówno naturalną, jak i wirtualną rzeczywistość, co jest szczególnie trafne w odniesieniu do Living Coral. Ludzie poszukują interakcji i społecznych kontaktów, a humanistyczne i dodające otuchy właściwości wspomnianej barwy idealnie wpisują się w te dążenia.

(żródło: https://www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2019)

Jednocześnie energetyczny i łagodny Living Coral otula swych ciepłem, wprowadzając w nasze życia poczucie komfortu oraz pogodę ducha tak istotne i poszukiwane w naszym wciąż zmieniającym się świecie. Kolor roku Pantone 2019 ma zatem stanowić ucieleśnienie fuzji między tym, co naturalne i cyfrowe, między naszą fizycznością i wirtualnością rozgrywającą się przede wszystkim w przestrzeni mediów społecznościowych. Living Coral reprezentuje balans pomiędzy tymi dwiema, jedynie pozornie przeciwstawnymi rzeczywistościami. Symbolizując to, co społeczne i uduchowione oraz jednocześnie to, co intymne i osobiste zachęcać ma do interakcji przepełnionych pozytywnymi emocjami i radosną energią. Przywodząc na myśl barwy morskich, kolorowych stworzeń emanuje spokojem ciepłych wód otaczających tropikalne wyspy, ożywiając wszystko wokół i oczarowując zarówno wzrok, jak i umysł.

W jakich formach Living Coral pojawi się w przyszłorocznych aranżacjach wnętrz? Możemy się spodziewać, że Living Coral królować będzie przede wszystkim w obszarze drobnych, używanych na co dzień akcesoriów. Wewnętrzny spokój, równowaga i dobry nastrój towarzyszący nam w chwilach małych celebracji, takich jak delektowanie się poranną kawą, popołudniowy relaks z książką czy wieczorne mini SPA staną się jeszcze przyjemniejsze, gdy towarzyszyć nam będą przedmioty w tym odcieniu, które dodatkowo świetnie prezentować się będą w instagramowych aranżacjach. Próby wprowadzania akcesoriów w tym kolorze pojawiły się zresztą już w tegorocznych kolekcjach. I tak już dziś możemy okryć się wspaniale miękkimi pledami marki ELVANG w zbliżonym do Living Coral odcieniu Sorbet, postawić aromatyczne świece na jasnoczerwonych, geometrycznych tackach KALEIDO od HAY oraz wprowadzić plamę wibrującego koralowego różu do swojego holu z wieszakami THE DOTS od MUUTO.

Bez względu na to, jakie rozwiązania wybiorą projektanci, jedno jest pewne - znajdziecie je na AnOther DESIGN. Zajrzycie do zakładki z inspiracjami – PANTONE 2019 - aby przekonać się, co przygotowaliśmy dla was na rok pełnej życia koralowej czerwieni!
Tekst: Aleksandra Kargul

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium