AnOther DESIGN
  • SKLEP STACJONARNY

  • pn.-pt.: 10.oo-18.oo, sb.: 10.oo-15.oo

  • obsługa klienta: 784 014 183

zaloguj

ulubione
do kasy suma: 0,00 zł
 

Design dla Ziemi

 
27-go marca organizowana jest akcja Godzina dla Ziemi mająca na celu nakłonienie ludzi, żeby na godzinę wyłączyli światła oraz urządzenia elektroniczne w domach i biurach. Akcja ma skłonić do refleksji na temat szybko postępujących zmian klimatycznych-jest symbolem małych kroków, które każdy z nas może podejmować w codziennym życiu dla dobra planety. Jednym z takich kroków, o których powinniśmy pamiętać nie tylko w godzinę dla ziemi, jest wybór odpowiedzialnego design’u. Urządzając dom, czy mieszkanie oprócz wartości estetycznej mebli czy dodatków, warto wziąć pod uwagę ich trwałość oraz wpływ, jaki ich produkcja miała na planetę. Ponieważ taka decyzja często może być przytłaczająca, dziś przybliżymy wam ikony designu dobrego dla Ziemi.
 
 
Misja-odpowiedzialny wypoczynek
 
Powstała dzięki współpracy projektantów-Daniela Rybakkena i Andreasa Engesvika sofa Arbour Eco marki HAY to innowacyjny, w stu procentach odpowiedzialny środowiskowo projekt łączący w sobie zachwycające walory estetyczne, wysoką jakość i troskę o środowisko. Sofa Arbour Eco składa się z solidnych, oddzielnych komponentów, które zostały wyprodukowane niezależnie i złożone w model sofy o wyjątkowym komforcie, jakości i trwałości. Sofa Arbour Eco to unikatowe połączenie przejrzystego języka projektowania przetłumaczonego na elegancką i prostą formę mebla z myślą ekologiczną w centrum designu. Jej konstrukcja pozwala również na naprawę czy wymianę poszczególnych jej elementów bez konieczności wymiany całej sofy, co oznacza, że sofa Arbour może trwać z nami przez lata, nie pozostawiając dużego śladu środowiskowego. Sofa Arbour Eco to również pierwszy duński mebel odznaczony oficjalnym znakiem Nordic Swan Ecolabel-oficjalnym skandynawskim oznakowaniem ekologicznym dla produktów wytworzonych w sposób odpowiedzialny, nie zawierających szkodliwych chemikaliów i nadających się do recyclingu.
 
 
 
 
292 butelki-jeden dywan
 
 
Firma FERM LIVING aktywnie pracuje aby zrównoważony rozwój stał się podstawą działalności marki. Z tej potrzeby by działać na korzyść środowiska powstał projekt serii tekstyliów WAYS-stworzony w stu procentach z recyclingowanych butelek plastikowych. Innowacyjne rozwiązanie, wykorzystujące specjalistyczną technologię, pozwala przemienić tony zalegającego na brzegach oceanów plastiku w przędzę, z której powstaje tkanina wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku, w niczym nieustępująca dziewiczej wełnie. Przekształcanie plastikowych butelek w przędzę, z której można utkać serię taką, jak Way, ma pięć kroków: zbieranie butelek, miażdżenie butelek i prasowanie ich w zwarte jednostki, przekształcanie skompresowanych butelek w małe wióry, przetwarzanie wiórów w zgrzeblarkach i wreszcie, masz materiał, z którego możesz zrobić przędzę. Seria WAYS to dywan stworzony z 292 butelek, dywaniki, poduszki i maty-wszystkie wytworzone w zrównoważony sposób. Materiał jest łatwy w czyszczeniu, nadaje się do użytku na zewnątrz i przyciąga wzrok swoim pięknem. Estetyka serii WAYS z pewnością zaintryguje gości, a wyjątkowa historia powstawania tkaniny to dodatkowy faktor, który sprawia, że obok tej kolekcji nikt nie przejdzie obojętnie.
 
 
W kolorach (przyjaznych) Ziemi
 
MONTANA to kolejna marka, która do odpowiedzialnego designu przykłada ogromną wagę. W 2019 roku firma została nagrodzona certyfikatem UE Eco Label. To bardzo prestiżowe odznaczenie skupia się na całym cyklu życia produktu od wydobycia surowców przez produkcję i dystrybucję aż po utylizację. Montana-producent chwytających za oko mebli w elektryzujących barwach, nie tylko w odpowiedzialny sposób pozyskuje drewno, ale również stosuje wyłącznie lakiery rozcieńczalne w wodzie, dostępne obecnie aż w 42 kolorach, które nie pachną i nie zawierają toksycznych rozpuszczalników. Wybierając meble z serii MONTANA możemy być pewni, że otrzymamy design o najwyższej jakości, wykonany z dbałością o środowisko i kolorystycznie idealnie dopasowany do naszych preferencji.
 
 
 
Zdrowszy klimat design’u
 
MUUTO to marka, która silny nacisk stawia na wydłużanie cyklu życia produktów i materiałów. Z tego powodu projekty MUUTO cechuje wyjątkowa trwałość i ponadczasowe podejście do design’u, dające pewność, że dostaniemy meble, które zostaną z nami na długo. Częścią starań o bardziej zrównoważony rozwój marki, jest inicjatywa FIBER CHAIR Take Back, polegająca na recyclingu surowca ze skorupy krzesłą FIBER i przetwarzania go na nowe krzesła FIBER. Wszystko, co trzeba zrobić by wziąć udział w projekcie to odesłanie swoich starych krzeseł do magazynu w Danii, gdzie zostaną one odpowiednio zdemontowane, a ich skorupy przerobione na granulat, z którego powstaną nowe meble. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz być pewien, że kupując krzesła FIBER, wspierasz działania pozytywne dla klimatu. Oprócz tworzenia tego typu inicjatyw marka MUUTO kładzie również nacisk na pozytywny wpływ oferowanych produktów na zdrowie. Firma nieustannie testuje swoje projekty pod kątem ilości emitowanych lotnych związków organicznych i stale implementuje nowe rozwiązania, by zagwarantować jak najzdrowszy klimat w pomieszczeniach.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium