VERPAN lampa stołowa PANTOP miętowa szarość
Opis
VERPAN lampa stołowa PANTOP miętowa szarość
Lampa stołowa PANTOP to funkcjonalny design połączony ze świeżością i ekspresyjnością Vernera Pantona.
Verner Panton często inspirował się naturą, co można zauważyć w organicznej formie lampy. Lampa charakteryzuje się kloszem w kształcie kielicha skierowanego w dół. Swoim wyglądem przypomina kwiat dzwonka, kwitnący wiosną na łąkach. Finezyjne kształty lampy, mocne, żywe kolory i sztuczne materiały to cechy charakterystyczne dla duńskiego projektanta, które idealnie odzwierciedla ten projekt.
Kolekcja PANTOP składa się z lamp wiszących i stołowych w rożnych kolorach. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do każdej aranżacji. Lampa stołowa PANTOP prezentuje się szykownie na parapecie, komodzie, biurku czy stoliku nocnym. Lampa wisząca świetnie sprawdzi się w kuchni, salonie, jak i jadalni. Szeroka gama kolorystyczna zapewnia wachlarz możliwości, daje przestrzeń do bycia kreatywnym i wyrażania swojej osobowości. Właśnie tak jak chciał tego Panton.
Lampa PANTOP to idealne rozwiązanie dla miłośników duńskiego designu, którzy pragną rozświetlić swoje wnętrza barwną osobowością Vernera Pantona. Lampa zawiera podpis projektanta, potwierdzający jakość i autentyczność projektu.
Materiał:
stal lakierowana
Kolor:
miętowa szarość
Wymiary:
- średnica klosza: 23cm
- wysokość: 39cm
Parametry techniczne:
- kabel: 250 cm, transparentny, włącznik
- źródło światła: E14 (220V) max. 25W
Producent: Verpan
Projektant: Verner Panton
Verner Panton (1926-1998) to duński projektant o inspirującej, barwnej osobowości, który swoimi niekonwencjonalnymi projektami zdecydowanie wyróżnia się w szeregu mistrzów duńskiego wzornictwa. Designer uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych, duńskich projektantów XX wieku, jak i twórcę pierwszego w historii krzesła z jednego kawałka plastiku - Panton chair. Znany jest z tworzenia bardzo innowacyjnych w tamtym czasie, prowokujących projektów oraz eksperymentowania z nieznanymi materiałami, nowymi formami i technologiami. Jego futurystyczny styl z lat 60, mocno zakorzeniony w pop kulturze i cechujący się mocną paletą barw, zyskał ogromną popularność dopiero pod koniec XX wieku. Poprzez swoje barwne, zadziorne dzieła, projektant pragnął prowokować do wykorzystywania wyobraźni, inspirować do przełamania szarej rzeczywistości i zachęcać do tworzenia niezwykle ekscytującej, barwnej przestrzeni.