CARL HANSEN & SØN krzesło CH33T dąb czarny
Opis
Krzesło CH33T zaprojektowane w 1957 przez mistrza Hansena J. Wegnera, produkowane przez markę Carl Hansen & Son przez 10 lat, po czym wstrzymane i wznowione w 2012 roku jest klasycznym meblem o charakterystycznych modernistycznych cechach nawiązujących do duńskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku.
Rama CH33T wykonana z certyfikowanego litego drewna bukowego lub dębowego dostępna jest w wielu wykończeniach i barwieniach, co ułatwia dopasowanie mebla do każdego wnętrza. Zaokrąglone, organiczne kształty, połączone z prostymi liniami podkreślają najwyższej jakości rzemiosło, a lekko rozstawione nogi zapewniają bardzo solidną konstrukcję oraz stabilność strukturalną krzesła.
Krzesło CH33T o prostej formie i światowej klasy designie jest elementem wyposażenia, który nie tylko oferuje wysoki komfort użytkowania, ale także podkreśla walory estetyczne wnętrza. Drewniane elementy gięte oraz piękne, toczone wyoblenia widoczne na nogach i oparciu krzesła podkreślają najwyższej jakości rzemiosło, jakie towarzyszy produkcji tych krzeseł od dziesiątek lat. Elementy te są także znakiem rozpoznawczym wielu produktów autorstwa mistrza Hansena J. Wegnera.
Lekkie, pełne wdzięku i gracji krzesło CH33T stanowi nie tylko ponadczasowy i niezwykle nowoczesny element wnętrza o wartości kolekcjonerskiej, ale również cząstkę niezwykłej historii o duńskim wzornictwie.
Materiał: rama - lite drewno (dąb barwiony), oparcie - fornir, siedzisko/oparcie - fornir (dąb barwiony)
- 74 cm
- 55 cm
- 48 cm
Podana cena dotyczy krzeseł w wersji wykonanej z barwionego na czarno drewna dębowego.
W przypadku zainteresowania innym wykończeniem drewna prosimy o bezpośredni kontakt ze sklepem celem doprecyzowania szczegółów.
Dostępne rodzaje i wykończenia drewna:
Wersja bukowa:
- buk mydłowany
- buk lakierowany
- buk olejowany
- buk barwiony (kolory z palety NCS)
Wersja dębowa:
- dąb mydłowany
- dąb lakierowany
- dąb olejowany
- dąb olejowany bielony
- dąb barwiony (kolory z palety NCS, dostępny tylko w kolorze czarnym)
Wersja w przydymionym dębie:
- dąb przydymiony lakierowany
- dąb przydymiony olejowany
Wersja mieszana:
- dąb przydymiony/dąb lakierowany
- dąb przydymiony/dąb olejowany
- dąb przydymiony/orzech lakierowany
- dąb przydymiony/orzech olejowany
- dąb/dąb przydymiony olejowany
- dąb/dąb przydymiony lakierowany
- dąb/orzech lakierowany
- dąb/orzech olejowany
Pobierz informator dotyczący dostępnych rodzajów drewna TUTAJ
Producent: Carl Hansen & Søn
Projektant: Hans J. Wegner
Hans Jørgensen Wegner to jeden z najbardziej znanych duńskich projektantów, tworzących w trakcie przełomowego okresu w duńskim designie, tak zwanego "Złotego Wieku", który przypadł na lata 50 i 60 XX wieku. Jego meble to zachowanie jakości i rzemieślniczej tradycji, pomimo powszechnej w tym okresie industrializacji. Wiele razy powtarzał, że jego krzesła mogą zrobić tylko Duńczycy i tylko ręcznie. Hans Wegner urodził się w roku 1914 w Tønder w południowej Danii. Jako dziecko, ucząc się u mistrza stolarstwa artystycznego, odkrył swoją miłość do drewna i eksperymentowania ze wzornictwem. Po ukończeniu praktyk w warsztacie i służbie w armii, udał się do Kopenhagi, by studiować tam na politechnice oraz w Duńskiej Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosła. Studiując w stolicy Danii często odwiedzał wystawy mistrzów stolarstwa oraz Muzeum Sztuki i Wzornictwa, które pozwoliły mu poznać świat projektowania i utwierdziły go w przekonaniu, że produkowanie i sprzedawanie mebli jest czymś, co chce robić w życiu. Z tego powodu podjął studia w Duńskiej Szkole Wzornictwa. Swoją karierę rozpoczął pracą dla znanego duńskiego projektanta Arne Jacobsena, a po kilku latach otworzył swoją własną firmę i podjął współpracę miedzy innymi z firmą Fritz Hansen oraz Carl Hansenem & Son. Hans Wegner stworzył około osiemset krzeseł, które były jego głównym przedmiotem zainteresowania. Jego najbardziej znane projekty to "China Chair","Wishbone Chair" oraz "The Chair", na którym zasiadł Nixon i Kennedy podczas telewizyjnej debaty politycznej. Zmarł w roku 2007 w przekonaniu, że najlepszego krzesła jeszcze nie wymyślił.