CARL HANSEN & SØN fotel VLA76 FOYER dąb olejowany różne kolory
Opis
Krzesło VLA76 FOYER charakteryzuje się wyjątkowym współgraniem drewna dębowego i tapicerki, a podłokietniki są ręcznie polerowane z najwyższą starannością, aby uniknąć pojawienia się zauważalnych skaz. Seria FOYER została stworzona wyłącznie przez Vilhelma Lauritzena dla Radiohuset w Kopenhadze w 1945 roku.
Materiał:
rama - lite drewno (dąb olejowany), siedzisko - pianka i tkanina lub skóra
- 79 cm
- cm
- Głębokość 80,5 cm
Podana cena dotyczy krzeseł w wersji wykonanej z olejowanego drewna dębowego z siedziskiem w tkaninie w grupie cenowej (1).
W przypadku zainteresowania innym wykończeniem drewna lub innym rodzajem obicia prosimy o bezpośredni kontakt ze sklepem celem doprecyzowania szczegółów.
Dostępne rodzaje i wykończenia drewna:
Wersja dębowa:
- dąb mydlony
- dąb olejowany
Pobierz informator dotyczący dostępnych rodzajów drewna TUTAJ
Dostępne tapicerki:
- Tkaniny – grupy cenowe od 1 do 4
- Skóry naturalne – grupy cenowe od A do C
Pobierz informator dotyczący dostępnych tapicerek TUTAJ
Producent: Carl Hansen & Søn
Projektant: Vilhelm Lauritzen
Vilhelm Theodor Lauritzen był jednym z najbardziej wpływowych duńskich architektów i ojcem duńskiego modernizmu. Dziś wiele z jego projektów pozostaje trwałymi przykładami nowego i rewolucyjnego podejścia do architektury, w którym forma podążała za funkcją. Przez cały okres swojej kariery utrzymywał, że architektura powinna być sztuką użytkową, która służy wszystkim, a nie tylko nielicznym uprzywilejowanym. Do najbardziej znanych i cenionych prac Lauritzena należą pierwszy terminal kopenhaskiego lotniska (1939), który obecnie znany jest jako Terminal Vilhelma Lauritzena, budynek nadawczy Radiohuset w Frederiksbergu (1945), lokal muzyczny Vega w Kopenhadze (1956) oraz Ambasada Danii w Waszyngtonie (1960). Vilhelm Lauritzen urodził się 10 września 1894 roku w Slagelse w Danii. W 1912 roku ukończył szkołę średnią Sorø Akademi, a w 1921 roku Królewską Akademię Sztuk Pięknych Szkołę Architektury w Kopenhadze. W następnym roku założył firmę Tegnestuen Vilhelm Lauritzen (dziś Vilhelm Lauritzen Architects). Talent Lauritzena rozszerzył się na projektowanie wnętrz. W trakcie swojej kariery stworzył wszystko, od klamek do drzwi, popielniczek i poręczy po lampy, sofy i krzesła.