AnOther DESIGN
  • obsługa klienta: 784 014 183

  • pn.-pt. 10.oo-18.oo, sb. 10.oo-15.oo

  • SALON FIRMOWY

zaloguj

ulubione
do kasy suma: 0,00 zł
 

&Tradition

 
 
 

 W Hołdzie Tradycji 

 

&Tradition sofa i fotel z serii FLY

 

Meble, oświetlenie i akcesoria &Tradition to hołd oddany dziedzictwu projektowemu Danii. Kolekcje &Tradition łączą w sobie to co znane i cenione z dorobkiem współczesnych twórców. Od ikon zaprojektowanych przez mistrzów duńskiego wzornictwa, po najlepsze projekty współcześnie żyjących projektantów. Połączenie kunsztu duńskich rzemieślników i myśli twórczej lokalnych projektantów, owocuje produktami, które przetrwają każdą próbę czasu w rozumieniu dosłownym i stylistycznym.
 
 
 

Zawsze z szacunkiem, zawsze na wieki. 

Wyrusz w podróż po klasykach Duńskiego Designu.

 

1929

Lampa Bellevue – projekt Arne Jacobsen

 

 

Arne Jacobsen (1902-1971)

Lampa Bellevue zaprojektowana przez duńskiego architekta i projektanta Arne’a Jacobsen’a jest synonimem minimalizmu typowego dla ruchu modernistycznego i funkcjonalizmu Bauhausu zarazem. Postrzegane jako siła napędowa duńskiego modernizmu, umiłowanie Jacobsena do wdzięcznych linii i prostych, organicznych form silnie odzwierciedla kształt lampy Bellevue. W ramach serii lamp Bellevue dostępne sa lampy stołowe, podłogowe oraz kinkiety.

 

 

 

 

 

 

1938

Fotel Little Petra – projekt Viggo Boesen

 

Vigo Boesen (1907 – 1985)

 

Mała Petra od razu po swojej premierze w 1938 roku zyskała uznanie na Wystawie Cechu Stolarzy w Kopenhadze a następnie w Berlinie i Nowym Jorku. Fotel Little Petra to jeden z wielu projektów Boesen’a, które wyróżnia charakterystyczna duńska estetyka typowa dla lat 30-tych XX wieku zwana stylem „Funkis”.
Little Petra jest zaskakująco drobna, dzięki czemu jest fotelem bardzo funkcjonalnym w małych przestrzeniach mieszkalnych ale doskonale prezentuje się także w większych pomieszczeniach, zachowując przy tym zalety fotela wypoczynkowego, do których należą poczucie komfort i bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

1939

Sofa Mayor – projekt Arne Jacobsen & Flemming Lassen

 

Arne Jacobsen (1902-1971) Fleming Lassen (1902-1984)

 
 
W 1939 roku Arne Jacobsen i Flemming Lassen wygrali otwarty konkurs na projekt nowego ratusza oraz nowej biblioteki i teatru w Søllerød (Rudersdal). Dla ratusza zaprojektowali salę weselną z towarzyszącymi jej meblami - w tym sofą w poczekalni, w której para może usiąść przed ślubem. Zaprojektowana z myślą o uroczystym charakterze, minimalistyczna sofa wyróżnia się klasycznym pikowaniem oraz wysokim pionowym oparciem i podłokietnikami”.

 

 

 

 

 

 

1956

stół Drop Leaf – projekt duet Hvidt & Mølgaard

 

Peter Hvidt (1916-1986) Orla Mølgaard-Nielsen (1907-1993)

 
 
Chcąc stworzyć uniwersalny mebel, który dopasuje się do aktualnych potrzeb użytkowników i przestrzeni jaką dysponujemy, duet projektantów Hvidt & Mølgaard stworzył stół Drop Leaf. Jak sama nazwa wskazuje, ten wyróżniający się oryginalną formą stół wyposażony jest w blat, który może być częściowo złożony poprzez opuszczenie go w dół co pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w momencie, gdy nie potrzebujemy blatu w pełnym wymiarze. Stół może być wykorzystywany jako typowy stół do jadalni ale także po opuszczeniu jednej części blatu jako biurko lub konsola.

 

 

 

 

 

 

1968

lampa Flowerpot – projekt Verner Panton

 

Verner Panton (1926-1998)

Lampy Flowerpot stały się synonimem ruchu Flower Power z końca lat 60-tych. Ich forma nawiązuje do idei nurtu społecznego, która odzwierciedla podejście polegające na zerwaniu z konwencją i przyjęciu bardziej otwartej, nowoczesnej mentalności, którą charakteryzują spokój i harmonia. Verner Panton należał do najbardziej wybiegających w przyszłość twórców epoki w której żył i tworzył. Idea, towarzysząca Pantonowi podczas tworzenia serii lamp Flowerpot, jest odzwierciedleniem jego sposobu postrzegania świata i poglądów społecznych. Seria Flowerpot składa się z czterech różnych modeli, w tym dwóch lamp wiszących i dwóch lamp stołowych - wszystkie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

 

 

 

 

 

2013

krzesło In Between – projekt Sami Kallio

 

Sami Kallio (1975 - )

Seria krzeseł In Between inspirowana jest skandynawskim dziedzictwem wzornictwa i rzemiosła meblarskiego, silnie zakorzenionego w tradycyjnych technikach obróbki drewna i dbałości o najmniejsze detale. Historia In Between zaczęła się od jednego krzesła, które następnie zaowocowało serią mebli w ramach której dostępne są także stoły oraz krzesła barowe.

 

 

 

 

 

 

 

2012

lampa Formakami – projekt Jaime Hayon

 

Jaime Hayon (1974 - )

Formakami to spotkanie wschodu z zachodem. Kształt lampy nawiązuje do tradycyjnej azjatyckiej latarni, we współczesnym – domowym wydaniu. Papierowe lampiony w Azji od wieków są częścią kultury i synonimem ciepła oraz domowej atmosfery. Proste formy lamp z tej serii połączone z minimalistyczną kolorystyką bieli i dodatkiem czarnych akcentów nadają jej bezpretensjonalnych charakter i elegancję typową dla duńskiego stylu. Lampy Formakami wykonywane są ręcznie z naturalnego, ryżowego papieru oraz bejcowanego na kolor czarny dębu. W ramach kolekcji Formakami dostępne są lampy o różnych kształtach i rozmiarach.

 

 

 

 

 

 

2018

krzesło Pavilion – projekt Anderssen & Voll

 

Torbjørn Anderssen (1976 - ) Espen Voll (1965 - )

Krzesło Pavillion swoją historię zaczyna w 1885 roku, kiedy to powstał Langelinie Pavilion, budynek położony na terenie zamku Kastellet w Kopenhadze, z którego rozpościerał się widok na promenadę będącą domem dla słynnej Małej Syrenki. Langelinie Pavilion to obiekt, który wyróżniają prosta konstrukcja i ponadczasowy wygląd oraz trwałość. Takie też są krzesła Pavilion. Zaprojektowane i stworzone z myślą o miejscach użytku publicznego krzesła cechuje wyjątkowa trwałość. Lekka konstrukcja nadaje mu natomiast delikatny i uniwersalny charakter. Krzesło dostępne jest w różnych wariantach funkcjonalnych i kolorystycznych.

 

 

 

 

 

 

2020

stół Patch – projekt Hee Welling

 

Hee Welling (1974 - )

Ten nowoczesny w formie, drewniany, rozkładany stół do jadalni , wykorzystuje technikę rozpościerania skrzydeł motyla, aby zapewnić więcej miejsc siedzących. Jego drewniana podstawa zwieńczona jest blatem z gładkiego laminatu. Nogi o wyoblonym kształcie i zaokrąglone narożniki dodają mu natomiast lekkości i subtelności. Metalowe elementy na każdej z nóg stołu stanowią ciekawy detal dekoracyjny, jednocześnie zapewniając większą stabilność całej konstrukcji. Stół Patch dostępny jest w dwóch rozmiarach: 180 x 90 cm lub 240 x 100 cm i każdy z nich można powiększyć o dodatkowe 100 cm, uzyskując wyjątkowo długi stół, który jest w stanie pomieścić wielu gości naraz. Stoły Patch dostępne są w kilku opcjach kolorystycznych do wyboru.

 

 

 

 

 

 

Zobacz całą kolekcję mebli, oświetlenia i dodatków od &Tradition  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium