Zaprojektowane. Polski design 2000 - 2012

Zaprojektowane. Polski design 2000-2013

Obszerne kompendium wiedzy "Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013" opracowane przez Czesławę Frejlich i Dominika Lisika opisujące polskie wzornictwo i prezentujące blisko 120 produktów autorstwa 90 dizajnerów. Książkę dodatkowo wzbogacają obszerne i niezwykle ciekawe wywiady z najważniejszymi z nich, m.in. z Tomkiem Rygalikiem, Oskarem Ziętą, Bartoszem Piotrowskim, Renatą Kalarus, Michałem Łojewskim.

Opracowanie ma charakter dokumentacji opisującej ewolucję polskiego wzornictwa na przestrzeni ostatnich lat. Wartość merytoryczną lektury wzbogacają wywiady z aktywnymi zawodowo projektantami, ludźmi którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniem jakim jest projektowanie przemysłowe, które zdobywa uznanie producentów, serca użytkowników i ogólny podziw aby w efekcie zyskać status ikony.

Książka jest podsumowaniem okresu zmian jakie zaszły w naszym kraju, rozwoju dziedziny, wzrostu świadomości konsumenckiej w wyniku której design z dziedziny postrzeganej jako sztuka trafił do powszechnej świadomości Polaków, ale także stał się też rozpoznawalną marką za granicą.

Książka uświadamia, że sukces polskiego meblarstwa nie jest jedynym osiągnięciem wzornictwa przemysłowego w Polsce. Projektujemy doskonałej jakości sprzęt AGD, funkcjonalne zabawki i lampy, niebanalną odzież, a konstruowane według autorskiej koncepcji polskich dizajnerów pociągi jeżdżą po Europie.

Naszym zdaniem lektura, której nie może zabraknąć na półce każdego kto ceni dobry design i chciałby poszerzać wiedzę na jego temat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium