Funkcjonalność rodem z Japonii

JaponiaFunkcjonalność rodem z Japonii

Zagospodarowanie dużej przestrzeni jest ogromnym wyzwaniem. Jeżeli chcemy aby była przytulna, stylowa i nie przytłaczała swoim wystrojem musimy trochę pogłówkować. Najczęściej jednak mamy problem z zagospodarowaniem mniejszych przestrzeni - kiedy trzeba się liczyć z każdym metrem kwadratowym nie możemy sobie pozwolić na wielkie łoże, wannę, oddzielną jadalnię, bibliotekę czy kino domowe. A może jednak przybliża Tanio. To właśnie w Japonii projektanci kierują się funkcjonalnością, harmonią i prostotą przy planowaniu pokoi i mieszkań.

Projektant Gary Chang mieszka w Tokio od urodzenia. Jego 6-osobowa rodzina zajmowała mieszkanie o powierzchni 32 m2 . W 1988 Chang kupił to mieszkanie i zaczął eksperymentować z przestrzenią. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i ogromnej kreatywności, udało mu się wygospodarować 24 różne pomieszczenia. A konkretnie, dzięki systemowi ruchomych ścian i ruchomym meblom, szybko może przekształcić kuchnię w łazienkę, a salon w sypialnię. Znalazło się tam miejsce również na biuro, salę kinową, pralnię, pokój dla gości i barek. Wszystko zamknięte w 32m2.

System ruchomych ścian i składane meble pomogły Garemu Changowi sprawić, że mieszkanie jest bardzo funkcjonalne. Ale oprócz tego sprawia wrażenie przestronnego. Dzięki wstawieniu ogromnego okna, które wpuszcza do pomieszczenia ciepłe, złotawe światło oraz wykorzystując połyskujące kafle udało mu się optycznie powiększyć pokój. Meble, poza funkcjonalnym aspektem, dzięki gładkiej powierzchni i materiałom, z których zostały wykonane również mają ogromne znaczenie dla przestrzeni.

Jak widać, przy dobrym projekcie możemy wygospodarować z naszych kilkunastu metrów naprawdę wiele. Ważne jest, aby zastanowić się nad przeznaczeniem pomieszczenia i dobrać do niego odpowiednie meble oraz funkcjonalne rozwiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium