Polish design - Uncut

Polish design - Uncut

Polish Design - Uncut

Must Have - nowości wydawnicze

Miłośnicy designu rodem znad Wisły doczekali się w końcu publikacji stanowiącej podsumowanie dorobku polskiego wzornictwa minionej dekady.

Podsumowania jakiego brakowało, a potrzeba którego jest tym silniejsza, że ostatnie lata to liczne sukcesy i rozwój lokalnego designu. Zaliczyć do nich można m.in. osiągnięcia polskich designerów na arenie międzynarodowej i przyznawane polskim twórcom prestiżowe nagrody w tym Red Dot Award, obecność naszych twórców na największych imprezach w Mediolanie, Berlinie czy Londynie. Na mapie ważnych wydarzeń artystycznych na dobre zagościł także Łódź Design Festival wydział wzornictwa ASP i inne prywatne uczelnie kształcące przyszłych projektantów i designerów rozwijają się i działają bardzo prężnie.

Współcześni projektanci funkcjonują w zupełnie innej rzeczywistości niż ich poprzednicy tworzący w latach 50 – tych i 60 – tych ubiegłego stulecia. Zmiana globalnej sytuacji politycznej, otwarcie granic administracyjnych zburzyły bariery geograficzne dzięki czemu nasi lokalni twórcy mogą bez przeszkód prezentować swój dorobek w Europie i na świecie.

Polish Design Uncut to książka, która pokazuje jak wiele dzieje się w obrębie polskiego wzornictwa. Jest encyklopedią prezentującą dorobek i dziełem na łamach którego podejmowana jest próba analizy problemowej. Bogato ilustrowana fotografiami Przemysława Szuby, których estetyka odbiega od typowych zdjęć katalogowych, pozwala spojrzeć na wzornictwo pod innym kątem. Prezentowane fotografie opatrzone są krótkim opisem i prezentacją sylwetki projektanta.

Dodatkowo publikacja została wzbogacona wywiadami z projektantami, dzięki którym możemy spojrzeć na sytuację polskiego wzornictwa z ich perspektywy, poznać problemy które napotykają w codziennej pracy.

Autorzy: Czesława Frejlich i Dominik Lisik


Wydawca: Instytut Adama Mickiewicza, Warszawa 2013

Naszym zdaniem lektura obowiązkowa. Polecamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium