Jak urządzić salon?

zestaw modułowy OHIO

Sofy w roli głównej czyli dizajn udomowiony

Salon czy też pokój dzienny to pomieszczenia, które są sercem domu. To tu zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, spotykamy sią ze znajomymi, odpoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy ale też podejmujemy ważne dla życia rodziny decyzje. Dlatego warto zorganizować tę przestrzeń w sposób, który zagwarantuje nam komfortowy wypoczynek oraz dobrą atmosferę do rozmów i spotkań towarzyskich.

Przez długie lata pokutował zwyczaj ustawiania sofy plecami do ściany, której ewentualnie towarzyszyły jeden lub dwa fotele. Zwyczaje takie są głęboko osadzone w polskiej kulturze, jej kontekście politycznym, społecznym i gospodarczym, które odcisnęły piętno także na kontekście stylistycznym.

Dzisiaj taka konfiguracja jest już przeszłością i meble wypoczynkowe coraz częściej zaskakują swoim niebanalnym wyglądem oraz migrują w różne miejsca salonu. Jeśli zaplanujemy ustawienie ich w taki sposób musimy pamiętać, że każdy bok bryły powinien być wykończony bardzo starannie, dotyczy to oczywiście w równym stopniu pleców mebla.

Na rynku jest wielu różnych producentów, którzy oferują meble wypoczynkowe jednak w przypadku wielu z nich mamy do czynienia z multiplikacją pomysłów. Warto zatem poświęcić czas aby znaleźć produkt oryginalny, który sprawi że nasze wnętrze nabierze indywidualnego stylu oraz funkcjonalny, spełniający kilka istotnych kryteriów.

Po pierwsze jakość. Musimy pamiętać że mebel taki jest zazwyczaj mocno eksploatowany, musi wytrzymać nacisk różnych ciężarów. Niejednokrotnie, jeśli w domu są małe dzieci, może być traktowany wręcz jak trampolina, jeśli najmniejsi domownicy okażą sią wyjątkowo energiczni. Warto wówczas zwrócić uwagę co kryje się w środku takiego mebla. Bardzo dobrze sprawdzają się poliuretanowe pianki odporne na odkształcenia.

Kolejnym „zagrożeniem” mogą okazać się metalowe elementy garderoby. Jeśli więc tkanina obiciowa jest niskiej jakości może okazać się, że nawet najpiękniejsza sofa szybko traci swój pierwotny urok.

Przed wyborem konkretnego modelu powinniśmy także odpowiedzieć sobie na kilka pytań: w jakim stylu chcemy stworzyć wnętrze, w otoczeniu jakich kolorów czujemy się najlepiej, ilu domowników będzie spędzać czas w tej przestrzeni, w jaki sposób lubimy odpoczywać tzn. czy w pozycji leżącej czy raczej wolimy usiąść w wygodnym fotelu? Jak często zapraszamy gości, ilu ich zwykle jest, czy podczas tych spotkań spędzamy czas w części wypoczynkowej czy raczej przy stole w jadalni lub kuchni i wreszcie czy mamy pokój gościnny? Jeśli nie to warto zadbać aby nasza sofa posiadała funkcję spania.

Jeśli już dokonamy selekcji pod kątem aspektów funkcjonalnych czas na wybór koloru i kształtu bryły. W monochromatycznych wnętrzach utrzymanych w różnych odcieniach szarości doskonały efekt osiągniemy wprowadzając jeden żywy, zdecydowany akcent np. musztardowej żółci, turkusu czy kobaltu. W nowoczesnych, utrzymanych w bieli i dobrze doświetlonych wnętrzach doskonale będzie prezentować się czarna sofa o geometrycznych kształtach, wyznaczająca centralny punkt wnętrza. Zwolennicy większej ilości kolorów we wnętrzu mogą też w ramach jednego pomieszczenia wprowadzić kilka brył w zróżnicowanych kolorach. Należy wówczas pamiętać o uspokojeniu całości wybierając kolory pochodne bieli na ścianach a niebanalny efekt jest gwarantowany.

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty oryginalnych i komfortowych mebli wypoczynkowych, zaprojektowanych zgodnie z obowiązującymi trendami i spełniających najwyższe standardy jakościowe:

Sofy: http://anotherdesign.shoper.pl/pl/c/SOFY/177

Fotele:http://anotherdesign.shoper.pl/pl/c/FOTELE/181

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium